כאשר אנו מדברים על דיאטה לנערות ישנם לא מעט דברים שחשוב לתת עליהם את הדעת. הפרסומות השונות במדיה, אשר מציגות גוף רחוק מהאידאל, יחד עם ההשפעות החברתיות, גורמים לנערות רבות לרצות לרדת במשקל ולהראות כמו הדוגמניות שהן מודל לחיקוי עבורן. יחד עם זאת, התזונה הלקויה של השנים האחרונות בהחלט משפיעה על גופן של הנערות, במיוחד אלו שסוחבות נטיה להשמנה, מה שיוצר פלונטר בעייתי אצל הנערה המתבגרת, שבצורה הקיצונית שלו עשוי להוביל אף להפרעת אכילה. אז איך ניתן ליצור איזון בין השניים? המטרה היא לשאוף לגוף בריא בנפש בריאה, לא להתעלם מהרצונות של הנערה, לנסות לסייע לה להפחית במשקל בצורה בריאה ובדרך הנכונה, לכוון אותה לעשות את הבחירות הנכונות בעבורה, להבהיר לה שלעיתים מה שהיא רואה עשוי להיות מלוטש ולא אמיתי, ובעיקר ליצור סביבה תומכת ואוהבת, ללא קשר למראה החיצוני.   

דיאטה מאוזנת לנערות, ותרו על הקיצוניות

אז איך בכל זאת ניתן לקיים דיאטה בריאה ונכונה אצל נערות? מאחר והגוף של הנערה, בניגוד לגוף בוגר, נמצא עדיין בשלבי שינוי וגדילה, חשוב מאוד לשמור על דיאטה מאוזנת, ולספק לו את כל אבות המזון להם הוא זקוק לטובת ההתפתחות, על מנת להמנע מנזקים עתידיים. בכל זאת ישנם לא מעט עקרונות, שאם נקפיד עליהם במהלך הדיאטה נוכל לראות שינוי משמעותי.

דיאטה מהירה לנערות

אז למעשה נערה לא יכולה לעשות דיאטת בזק על מנת להשיל כמה קילוגרמים עודפים במהירות? בהחלט כן. אמנם לאורך זמן חשוב מאוד להקפיד על דיאטה מאוזנת ונכונה (גם אצל נערות וגם אצל מבוגרים), אבל בהחלט ניתן לעשות דיאטה מהירה לתקופה קצרה על מנת לאפשר לנערה לראות תוצאות במהירות, לסייע לה לקבל את הדחיפה הראשונית לה היא זקוקה, או לאפשר לה לרדת כמה קילוגרמים עודפים לטובת אירוע חשוב בחייה. ישנן דיאטות מהירות שהן מאוזנות יחסית, שמאפשרות תוצאות מהירות, וניתן ליישם אותן גם על אורח החיים של הנערה. מומלץ לפנות לאיש מקצוע, דיאטנית או רופא תזונה, על מנת ליישם תפריט של דיאטה מהירה לטווח מוגבל, מבלי לפגוע בבריאות הנערה.