דיאטת 17 הימים מתחלק ל-4 מחזורים של הדיאטה. בסופו של תהליך 4 … דיאטת 17 הימים שלב ההאצה: שלב של השלה מהירה של קילוגרמים כדי לסלק תאי שומן בטניים ותת עוריים. זהו שלב של ניקוי הגוף מכל הדיאטה עצמה.

דיאטת 17 הימים, עולם חדש של דיאטות

דיאטת 17 הימים, שהומצאה בשנת 2012 על ידי ד"ר מייקל מורנו, מביאה עימה הבטחה לירידה מהירה במשקל, ויחד עם זאת גם מאפשרת לאמץ הרגלי אכילה בריאים ומאוזנים. אז מה היא בעצם דיאטת 17 הימים? מדובר בדיאטה בת 68 ימים, המורכבת מארבעה מחזורים בני 17 ימים, כאשר המחזור הראשון הוא הקשה והמגביל ביותר, ולאחר מכן כמות האיסורים הולכת ופוחתת. מטרתה העיקרית של הדיאטה היא ללמד את הגוף להאיץ את תהליך חילוף החומרים הטבעי, על ידי "בלבול" שלו בעזרת שינוי כמות הקלוריות שאנו צורכים ביממה, וסוגי המזון הנלווים לתהליך. שיפור המטבוליזם יגרום לירידה במשקל, ויחד עם השינויים חילוף החומרים שלנו יחל לפעול במצב של שריפת שומנים מוגברת. מאחר ובכל מחזור יהיה על הגוף להתמודד עם חוסר הוודאות לגבי האוכל שיהיה עליו לעכל, תתקיים ירידה מאסיבית במשקל. הדיאטה מתאימה לכל אדם בריא המעוניין להשיל ממשקלו באופן מהיר. היא אינה מומלצת לנשים בהריון, ולאלו מכם הסובלים ממחלות כרוניות שונות ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע לפני תחילת הדיאטה.   

ארבעת השלבים של דיאטת 17 הימים

השלב הראשון של התכנית מיושם לאורך 17 ימים של תפריט דל בשומן ודל בפחמימות, כאשר מקורן של הפחמימות יהיה רק מתוך מזונות מותרים כמו ירקות או פירות שמותר לצרוך ספציפית בימים אלה. יחד עם זאת, צריכת החלבון בימים האלו תהיה מוגברת, השתייה העיקרית היא מים או תה צמחים לא ממותק, וכמויות המלח גם הן מוגבלות. המחזור הראשון של הדיאטה כולל 1,200 קלוריות ומבוסס על הפחתה משמעותית והוצאה מהתפריט של מזונות שונים.

בשלב השני של דיאטת 17 הימים מגיע שלב בלבול הגוף. התפריט מחולק כך שיום אחד תצרכו מזונות המותרים במחזור מספר שתיים, וביום שלמחרת תקפידו על המזונות המותרים במחזור מספר אחת. השלב השני מאפשר צריכה של מגוון רחב יותר של מזונות, כמו: תפוחי אדמה, ירקות שורש פחממתיים יותר, תותים, וגיוון גדול יותר בבשרים המותרים.  צריכת הקלוריות היומית הממוצעת לשלב הזה עומדת על 1,500 קלוריות.

השלב השלישי, אשר מתחיל ביום ה 35 מרחיב את מגוון המזונות המותרים, ומוסיף גם גבינות מסוגים שונים, סוגי בשר נוספים ודגים שונים המותרים לאכילה. בשלב הזה ישנה תוכנית יומית מוקפדת (כמו בשלבים האחרים) המגבילה את כמויות האוכל ואת המזונות המותרים, ומשלבת בתוכה גם זיתים אגוזים שונים ואפילו לחם קל וטורטיות מקמח מלא.

השלב הרביעי והאחרון מכונה מחזור האיזון, והאורך שלו משתנה בהתאם למשקל הגוף ולתחושה הכללית. למעשה הוא השלב היחיד שניתן לשינוי, והוא אינדיבידואלי לכל אדם. השלב הזה הוא השלב המאפשר גמישות רבה יותר, שינויים בתזונה על פי השלבים השונים, וכמובן התחשבות בתוצאות והחלטה כיצד לפעול על פיהן. אם ישנה עליה קלה במשקל ניתן לחזור למחזור מס 2 או 3 בהתאם לצורך, וכמובן שאם לא הקפדנו על התזונה כמה ימים ברצף, תמיד ניתן לחזור למחזור הראשון, ולהתחיל מהתחלה.

חשוב לומר כי כל שלבי הדיאטה מצריכים שילוב של פעילות גופנית יומית, שניתן לעשות בבית על פי מדריכים שונים, האורכת 17 דקות בלבד.

כמה מהר אפשר לרדת עם הדיאטה?

החדשות הטובות הן שהדיאטה מאפשרת ירידה מהירה במשקל, בתקופת זמן קצרה יחסית, והיא מאוד מתאימה ליישום באורח החיים הקדחתני שלנו. הירידה המהירה מעלה את רמת המוטיבציה להמשך הדרך, ומאפשרת לנו להתמיד לאורך זמן. נוסף על כך, ההנחיה לביצוע פעילות גופנית יומית לזמן קצר יחסית, מאפשרת גם היא התמדה לאורך זמן, ומובילה בצורה הדרגתית לשינוי של ההרגלים.

החדשות הפחות טובות הן שהמחזור הראשון קשה מאוד לביצוע ומצריך דיאטת כאסח על כל המשתמע מכך. 17 יום זו לא תקופה קצרה לבצע דיאטת כסאח, והקושי יכול להיות גדול ואף מתסכל. ברגע שעברתם את 17 הימים הראשונים הכל הופך להיות קל יותר, אבל לא תמיד קל ופשוט לעבוד את המשוכה הראשונה. דיאטת כאסח כזו, כמו שאמורים ליישם בשלב הראשון, עשויה להכניס את הגוף למצב של סטרס, ולגרום לנו לאכילה רגשית אשר תיצור בלבל בגוף, אבל לא בצורה החיובית בה אנחנו מעוניינים, אלא תגרום לעלייה גדולה יותר מהמשקל ההתחלתי. לכן, חשוב מאוד להקפיד על עקרונות הדיאטה כפי שהם, לא לחרוג, ולזכור כי מדובר בתקופה של 17 ימים קשים בלבד, בסופה תוכלו להנות מירידה חדה ומשמעותית במשקל.