דיאטת הכרוב היא אחת מהדיאטות הפופולאריות ביותר, והיא נחשבת יעילה במיוחד לטובת ירידה מהירה במשקל. אם אתם מעוניינים לרדת במהירות לטובת אירוע מתקרב, טיסה או כל מטרה אחרת, הדיאטה הזו יכולה בהחלט להתאים. למעשה מדובר בדיאטה דלה בשומנים ובקלוריות, ורוויה בסיבים תזונתיים אשר תוכל לסייע לכם להוריד ממשקלכם בזמן קצר. היא מאפשרת ירידה במשקל בשיטה של אובדן נוזלים, בניגוד לדיאטות אחרות המתמקדות בשריפת שומנים, ולכן האפקט שלה מהיר במיוחד. יחד עם זאת, מדובר בדיאטה שאינה מיועדת להרזיה בטווח הרחוק, כאשר הזמן המומלץ הוא 7 ימים בלבד. שיטה זו היא לא אישית, היא מכילה תפריט אחד מאוד מוקפד, ועל פיו כולם אמורים להתנהל, יחד עם זאת היא אינה מצריכה שילוב של פעילות גופנית על מנת להשיג את התוצאה הרצויה. מדובר בדיאטה שהיא נקודת פתיחה טובה למי שמעוניין לתת לגוף בוסט התחלתי של ירידה במשקל, ולאחר מכן מומלץ לעבור לתפריטים מסודרים ובריאים יותר, ואף כדאי אחריה להמשיך להקפיד על דיאטה מאוזנת.

היתרונות והחסרונות של הדיאטה המדוברת

אז מה הם בעצם היתרונות והחסרונות של דיאטת הכרוב המפורסמת?

כמו בכל שיטת דיאטה, ישנם גם חסרונות, והיא אינה מתאימה לכולם.

דיאטת כרוב – תפריט יומי ל-7 ימים 

היום הראשון:

ביום הראשון תוכלו לאכול את מרק הכרוב המפורסם של הדיאטה (מתכון בהמשך), ופירות ללא הגבלה, פרט לבננות. ההמלצה היא לשתות תה ללא סוכר, מיץ חמוציות ומים, ללא שתיה של משקאות מתוקים.

היום השני:

בנוסף למרק הכרוב ביום השני מומלץ לאכול ירקות טריים או מבושלים באופן חופשי, עם עדיפות לירקות ירוקים. מומלץ להימנע מאכילת קטניות כמו שעועית, אפונה ותירס. ניתן להוסיף מלח, פלפל ושום, ולארוחה העיקרית גם תפוח אדמה בחמאה. אכילת פירות ביום הזה אסורה.

היום השלישי:

היום השלישי הוא שילוב של היום הראשון והשני. ניתן לאכול מרק כרוב ופירות וירקות באופן חופשי, אך אכילת תפו"א אפוי אסורה.

היום הרביעי:

ביום הרביעי, בנוסף למרק כרוב, מומלץ לאכול לא פחות מ-8 בננות במהלך היום ולשתות חלב דל שומן ללא הגבלה. המטרה העיקרית היא להפחית את החשק למאכלים שמכילים סוכר.

היום החמישי:

ביום החמישי בנוסף למרק כרוב ניתן לאכול בשר בקר אן עוף צלוי ללא עור בכמות קטנה, ו 4-6 עגבניות שלמות. מומלץ לשתות לפחות 6 כוסות מים.

היום השישי:

ביום השישי ניתן לאכול בשר וירקות בכמות חופשית, וחשוב לשלב את מרק הכרוב לפחות פעם אחת ביום.

היום השביעי:

ביום השביעי והאחרון מומלץ לאכול אורז חום (לא מעובד) וירקות, ולשתות מיצי פירות שאינם מתוקים. כמובן מומלץ לשלב לפחות בארוחה אחת את מרק הכרוב.

מתכון למרק כרוב בסיסי

כאמור, מרק כרוב הוא חלק בלתי נפרד מהדיאטה הזו, ותורם לתחושת שובע. הנה מתכון קל ופשוט להכנת המרק:

המרכיבים:

בתאבון!