אין ספק שאנחנו מוקפים ברעלים בחיי היום יום שלנו. הרעלים יכולים להצטבר במזון שאנחנו אוכלים, במים שאנחנו שותים, באוויר הפחות נקי שאנחנו נושמים, בקרמים שאנו מורחים על העור, באריזות הפלסטיק שבאות במגע עם המזון, ואפילו בלחצים, כעסים ותכנים שליליים אשר מתלווים לחיי היום יום שלנו. הרעלים מצטברים ברקמות הגוף השונות, ויש להם פוטנציאל להזיק לנו ולבריאות שלנו לאורך זמן.

לגוף החכם שלנו ישנם לא מעט מנגנונים איכותיים לניקוי רעלים שונים מן הגוף. יחד עם זאת, לעיתים קצב צריכת הרעלים גדול מקצב הפינוי והפירוק, מה שיוצר בעיה בטווח הארוך. בשנים האחרונות נכנסה דיאטת ניקוי הרעלים כטרנד משמעותי בחיינו, ואנחנו מוצאים את עצמנו מוקפים באנשים שעברו את התהליך, ומדווחים על קפיצה ברמות האנרגיה, עירנות, תחושה כללית טובה ועוד. דיאטת ניקוי רעלים מבטיחה ירידה משמעותית במשקל ובהיקפים, ואף שינוי גדול ומשמעותי באחוזי השומן בגוף. אבל מעבר לירידה במשקל השינוי הבריאותי הוא המשמעותי ביותר, וניקוי רעלים טוב יכול להיות יריית הפתיחה, ובוסט מצוין לקיום אורח חיים הרבה יותר בריא.

לתהליך של ניקוי רעלים יש כמה מטרות מרכזיות, כאשר בראש ובראשונה מדובר בדיאטה למניעת דלקות, ניקוי של מערכת העיכול ושריפת שומנים. המטרה הראשונה של התפריט הוא להפחית את רמת הדלקת השקטה בגוף, על ידי שימוש במזונות לא חומציים וצריכה מוגברת של ירקות ירוקים שעוזרים להורדת החומציות של הגוף.

האם זה מסוכן?

פעמים רבות עולה השאלה האם תהליך כזה של ניקוי רעלים יכול להיות מסוכן לגוף? דיאטת ניקוי רעלים מצריכה הקפדה על תפריט מוקפד, מצומצם ומסודר ללא חריגות, על מנת להשלים את תהליך הניקוי כמו שצריך. מי שאמור להתמודד עם הרעלים המשוחררים מהרקמות השונות בתהליך הניקוי הוא הכבד, אולם במידה ושחרור הרעלים מהרקמות אל מחזור הדם הינו מהיר מדי, הכבד לא יהיה ערוך למצב, והרעלים עשויים להצטבר ברקמות חדשות. לעיתים נוצרים מצבים בהם הרקמות בהם הצטברו הרעלים הללו רגישות הרבה יותר, ואז אנחנו מוצאים תהליך ניקוי רעלים שמזיק יותר מאשר מועיל. לכן חשוב מאוד להתכונן לקראת תהליך ניקוי רעלים עמוק, ולהכין את הגוף בצורה המיטבית על מנת להפיק את הטוב ביותר מהניקוי.

עקרונות שחשוב להקפיד עליהם בתהליך של ניקוי רעלים

כאמור, דיאטת ניקוי רעלים עשויה היות קיצונית, אבל התוצאות שלה לא מאחרות להגיע, הן במשקל ובהיקפים של הגוף, והן בתחושה הכללית. על מנת להנות מהיתרונות של דיאטת ניקוי רעלים, מומלץ מאוד להקפיד על כמה עקרונות חשובים:

על מנת לעשות את הדיאטה בצורה נכונה, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע, שיבנה בעבורכם תפריט הדרגתי, שיתחיל מהכנה טובה של הגוף, דרך ניקוי מאסיבי, ועד חזרה איטית לאכילת מזונות שונים. חשוב להדגיש שכדי לשמר את התוצאות הטובות של התהליך מומלץ להמשיך לתוכנית תזונה מסודרת ובריאה. מומלץ להחזיר בצורה הדרגתית מזונות שונים שירדו במהלך תוכנית הניקוי, ולבחון איך אתם מרגישים פיזית עם חזרה של כל מזון. בצורה כזאת ניתן יהיה להכיר טוב יותר את הגוף שלכם, להבין אלו מזונות משפיעים עליו בצורה פחות טובה וגובים ממנו אנרגיה, מה שיאפשר בניה של תפריט שיסייע לכם לשמור על בריאות לאורך זמן, ולשמור על תחושה אנרגטית וחיונית.