דיאטת סימונס – להשיל קילוגרמים עודפים במהירות

כולנו אוהבים לאכול, וברוך השם יש לנו לא מעט הזדמנויות לכך. היהדות שופעת בלא מעט חגים לאורך השנה בהם נהוג להתכנס סביב שולחן לארוחות משפחתיות גדולות. נוסף על כך, אנחנו יוצאים לחופשות במלונות בהם הכל כלול, כולל האוכל, הקינוחים והפינוקים, אנחנו מנצלים את סופי השבוע ליציאות למסעדות טובות, מנגל עם חברים ועוד, והרבה מאורח החיים שאנחנו מנהלים כולל אוכל. אבל אז, מגיעה החתונה של הבת, הבר מצווה של הילד, כנס חשוב בו אנחנו מרצים או משתתפים, או נסיעה מיוחלת לחו״ל לטובת שופינג, ואנחנו מחפשים דרכים להשיל מעצמנו את המשקל בצורה מהירה.

דיאטת סימונס, הידועה גם בשם דיאטת HCG, מבוססת על מחקר שנערך בשנות החמישים על ידי ד"ר סימונס, רופא במקצועו. המחקר סברר סביב הורמון ההריון HCG, שתפקידו לפרק שומנים בזמן ההיריון לאנרגיה זמינה שמזינה את העובר. מחקר זה העלה את הרעיון שניתן יהיה להשתמש בהורמון על מנת לשלש את מאגרי השומן, ולסייע לדיאטה מוצלחת ומהירה. דוקטור סימונס טען כי על ידי מתן ההורמון הספציפי הזה, ושמירה על משטר דיאטה קפדני, ניתן יהיה להגיע לתוצאות מהירות. הדוקטור עבד עשרות שנים וניסה לפענח מהם המזונות אותם חייבים לצרוך במהלך הדיאטה בכדי להצליח ולרזות במהירות.

מדוע השיטה כל כך פופולארית?

איך עובדת הדיאטה, ולמי זה יכול להתאים? 

העיקרון של דיאטת סימונס מתבסס על צריכה של חומר פעיל המדכא רעב, מעלה תחושה של שובע, ומונע מאיתנו להמשיך ולאכול. עוד יתרון של החומר הוא היכולת שלו לבצע שריפת שומן, בדגש על השומן הנעול בגופינו, ולסייע לתהליכי ההרזיה. למעשה, הדיאטה הזו מאפשרת אכילה של מגוון רחב של מזונות תחת כמות קלוריות מוקפדת, כאשר אין לעבור את כמות הקלוריות המותרת. החומר הפעיל בתוסף הדיאטה למעשה מכיל את אותו הורמון ה-HCG, המצוי אצל נשים בהיריון, ומשפיע של שחרור השומנים והפיכתם לאנרגיה זמינה. במקרה של התרסיס המצורף לדיאטה הפעולה מתרחשת הרבה יותר מהר. חשוב לציין כי תהליך פירוק של תאי שומן מתרחש בגוף האדם גם באופן טבעי, ואורכו כחמישה חודשים לערך, אך פעולת החומר מאיצה את התהליכים הקשורים בשריפת שומן עד לכדי 40 יום בסך הכל.

לאחר 40 ימים הגוף מתחיל לפתח עמידות להורמון ה HCG וההשפעה שלו יורדת. על מנת לנצל את יתרונות הדיאטה הזו לאורך זמן, ניתן לעשות הפסקה לתקופה של חודשיים ורק לאחר מכן לחזור לבצע את הדיאטה, על מנת לחדש את הרגישות של הגוף אל התוסף.

הדיאטה של דוקטור סימונס מתאימה לכלל האוכלוסיה. התהליך הדיאטטי מתאים לאנשים אשר רוצים להשיל ממשקלם כמות נכבדת של קילוגרמים בפרק זמן קצר, ובעיקר לאנשים שמוכנים להתחייב לדיאטה בעלת אופי נוקשה, ומוכנים להתייחס ברצינות יתר לתפריט ולחומר הנלווה. לעיתים נעשה שימוש בדיאטת סימונס אצל אנשים שחייבים לרזות מסיבות רפואיות, לקראת ניתוח וכדומה.

מי מכם שמעוניין להתחיל לעשות את הדיאטה צריך להיוועץ ברופא המשפחה, ולערוך בדיקות שונות על מנת לוודא את ההתאמה שלכם לסוג הדיטאה הזו, ולהבטיח כי אתם כשירים בריאותית לעמוד בה. בבדיקה יבדקו ערכים שונים כמו המוגלובין, רמת סוכר בדם, רמת הברזל, תפקודי הכבד, ספירת כדוריות ועוד. בנוסף, הרופא יבדוק האם אתם נוטלים תרופות מרשם, במקרים כאלו הדיאטה הזו פחות מומלצת.  אם הרופא נתן לכם אור ירוק להתחיל את הדיאטה, תוכלו לרכוש את התרסיס המיוחד הנלווה לתהליך, ובו ההורמון הייחודי, יחד עם תפריט הדיאטה המסודר.

בסיום תקופת הדיאטה, אשר אורכת כ-40 ימים מומלץ להפסיק עם התרסיס ולחזור לשגרת החיים תחת הקפדה על תפריט מסודר, בריא ומלא, על מנת שלא לקלקל את הירידה, אך אין צורך להמשיך ולצרוך כמות מתונה של קלוריות.

מה מומלץ לאכול בימי הדיאטה

יומיים לפני תחילת הדיאטה מומלץ לצרוך מאכלים שומניים ככל האפשר כמו: טחינה, אבוקדו, שמנים שונים, חמאה ועוד. המטרה היא לגרום לגוף לצבור כמה שיותר שומן במאגרים הזמינים, ובכך לצמצם את מצב הרעב שעלול להתרחש בעיקר בשבוע הראשון של הדיאטה.

השימוש בתרסיס של ד״ר סימונס חייב להתבצע באופן רציף וקבוע לכל אורך ימי הדיאטה. יש לעשות בו שימוש שלוש פעמים ביום, כאשר בכל פעם יש לרסס פעמיים מתחת ללשון, ולהקפיד על שעות קבועות במהלך היממה. את הארוחות מומלץ לצרוך כחצי שעה לאחר השימוש בתרסיס, על מנת לתת לו להיספג כראוי. הדיאטה מאפשרת לאכול כמעט את כל סוגי המזון, אך כמות הקלוריות המותרת היא עד 500 קלוריות ליממה. במהלך היום יש להקפיד על שתיית מים או תה ירוק בכמות של לפחות שני ליטר. 

בהצלחה!