דיאטת סנדוויצ’ים – הבשורה לכל אוהבי הפחמימות

דיאטת הסנדוויצ’ים, או בשמה המוכר דיאטת הפחמימות, מבוססת על תפריט ירידה במשקל עתיר באופן יחסי בפחמימות, או בצורתן הפשוטה, הסנדוויצ׳ים. מדובר בדיאטה פשוטה יחסית, שמסתכמת לכדי כ 1200-1500 קלוריות ליום, שבה כמעט ולא צריכים להתאמץ, אין צורך לעמוד שעות במטבח ולהכין תבשילים, וניתן ליישם אותה בקלות באורח החיים היומי והעמוס שלנו, הרי כמה מסובך זה יכול להיות להוסיף הכנה של עוד כמה כריכים ביחד עם אלו של הילדים בבוקר? תפריט דיאטת הסנדוויצ'ים מתאים לנשים ולגברים כאחד, אשר נמצאים במשקל תקין ומעוניינים לשמור על המשקל, כמו גם לסובלים מעודף משקל, אשר נמצאים בתהליך הרזיה, ומעדיפים כריכים וארוחות קלילות בתפריט היומי. התפריט לרוב יתאים לימי הקיץ החמים, בהם החשק לתבשילים ולאוכל חם יורד, ומזג האוויר גורם לנו לחפש מאכלים קלילים כמו פירות, ירקות ואיך לא – כריכים. היתרונות העיקריים של דיאטת הסנדוויצ'ים הן בהיותה קלה ליישום, ניתן לאכול בה לא מעט מזונות, כך שהאפשרויות לבחירה רבות, והיא בעלת ערך קלורי נמוך יחסית.

למי מתאימה דיאטת הסנדוויצ’ים?

דיאטת הסנדוויצ’ים מתאימה מאוד לכל אותם אנשים עסוקים, שרצים מפגישה לפגישה, והתזונה שלהם מבוססת על ארוחות בחטף. אם נמאס לכם לחטוף בורקסים וקרואסונים בישיבות ובפגישות השונות, ואתם רוצים להזין את עצמכם באוכל בריא וטעים, זה הפתרון המתאים בעבורכם. אם אתם מוצאים את עצמכם כל היום סביב פגישות בבתי קפה ובמסעדות, תוכלו למצוא פתרונות הולמים בדמות כריכים מלחם קל או סלטים, אשר תאומים את התזונה, ולא תאלצו לשבור את הדיאטה. פתרונות זמינים וקלים בכל מקום זה המפתח להצלחה לאורך זמן. 

דיאטת הסנדוויצ’ים מתאימה מאוד גם לכל אותם חובבי פחמימות שלא יכולים לראות את עצמם חיים בלי פחמימה. ישנם לא מעט דיאטות מהירות מעולות בשוק שמורכבות מצריכה של חלבונים, שומנים וירקות, אבל חובבי הפחמימות לא יכולים למצוא את עצמם משתלבים לאורך זמן בתפריט שכזה. אם אתם לא רואים את עצמכם מוותרים על לחם, ואם הויתור על הפחמימה גורם לכם להסתובב בדכדוך, אמצו את שיטת האכילה הזו, כך גם תוכלו להנות ממאכלים אוהבים וגם תרדו במשקל.  

עקרונות השיטה

דיאטת הכריכים מתבססת על מזונות בריאים מאוד, עשירים, משביעים ואיכותיים לגוף, והיא מספקת לגוף את כל אבות המזון להם הוא זקוק על מנת להתקיים בצורה בריאה. הדיאטה מכילה תפריט המורכב מכ 12-16, פרוסות לחם קל ביום כאשר כל פרוסה עם כלל התוספות, יכולה להגיע עד כ-300 קלוריות לערך. מדובר בתזונה מותאמת לכל המשפחה, בריאה ומגוונת, שמאפשרת שמירה על התפריט לאורך זמן, ותוצאות שלה לא מאחרות להגיע.

על מנת לעשות את הדיאטה הזו כמו שצריך, חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים:

רשימת קניות לדיאטת הסנדוויצ’ים

אז מה עליכם להכין, או באיזה מעבר אתם צריכים לבלות בסופר הקרוב לביתכם, על מנת להיות מוכנים היטב להתחיל את דיאטת הסנדוויצ׳ים?

חשוב לציין כי דיאטת הסנדויצים יכולה אמנם להתאים לאורך זמן, אבל על מנת להפיק את המיטב ממנה, ולאפשר לגוף ירידה מהירה, מומלץ לשלב אותה מידי פעם בתוך תפריט התזונה הקבוע שלכם, על מנת לתת לגוף בוסט לירידה במשקל. ניתן לשלב אותה כמה פעמים בשבוע, או לעשות שבוע מרוכז של דיאטת פחמימות שכזו, ולחזור לאחר מכן לתפריט הרגיל. ניתן לעשות כמה מחזורים של הדיאטה הזו ללא הגבלה, בעיקר מאחר והיא נחשבת מאוזנת, ואינה מזיקה לגוף.

בהצלחה!